Dalga Spor
facebook twitter youtube google+ instagram feedburner

Eto’o Antalyaspor’da kalacak!

Beşiktaş ile anlaşması an meselesi olan Kamerunlu dünya yıldızı Samuel Eto’o ile ilgili Antalyaspor cephesinden sıcak bir açıklama geldi. Kırmızı-Beyazlı kulübün patronu Ali Şafak Öztürk Samuel Eto’o’yu satmama kararı aldıklarını ifade ederek Kamerunlunun transfer perdesini kapattıklarını söyledi.

Eto’o Antalyaspor’da kalacak!
07 Ocak 2017 - 17:56 'de eklendi ve 273 kez görüntülendi.

Antalyaspor’un dünyaca ünlü Kamerunlu yıldızı Samuel Eto’o Antalyaspor’da kaldı. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk yaptığı açıklamada yıldız futbolcuyu satmama kararı aldıklarını söyledi.

Beşiktaş ile adı yaz transfer sürecinden beri anılan ve ara transfer dönemi başlar başlamaz Beşiktaş’ın kıskacına yeniden giren dünya ünlü kramponun Kartal’a imza atması an meselesiydi.

Tüm futbolseverlerin imzayı beklediği ve her gün farklı sıcak gelişmelerin yaşandığı Samuel Eto’o transferinde pürüzler bir türlü aşılamadı.

Antalyaspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay’ın 35’lik Kamerunlu futbolcuya karşılık Kreim Frei, Ömer Şişmanoğlu ve Veli Kavlak’tan birini istediği süreçte Frei Antalyaspor’u istememiş, Ömer Şişmanoğlu ise ikna edilmişti.

Antalyaspor, Ömer Şişmanoğlu ve üstüne ücret alarak deneyimli futbolcuyu verme kararı almıştı. Kamerunlu ile Beşiktaş kulübü prensipte anlaşmış fakat kulüpler ücret konusunda herhangi bir mutabakata varamamıştı.

Bu kargaşalı süreç sona doğru ilerlerken Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk kulübün yeni tesislerinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in bulunduğu törende konuşan Öztürk “Eto’o’yu satmama kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar Antalyaspor taraftarınca büyük bir alkış tufanına sebep oldu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de kürsüde yaptığı açıklamada “Eto’o Antalyasporludur, Antalyasporun’dur” ifadelerini kullandı. Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk de kürsüye Eto’o ile birlikte çıkarak Kamerunlu’ya “Antalya’yı seviyor musun?” diye sordu. 35’lik yıldız gülerek “Seviyorum” dedi.

Başkan Öztürk “Antalyaspor’da kalacak mısın?” şekline soru sordu ve deneyimli futbolcu “Evet” diyerek sempatik tavrıyla Antalyasporlu taraftarları selamladı.

Editör :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER