Dalga Spor
facebook twitter youtube google+ instagram feedburner

Öztürk: Eto’o için teklifleri değerlendiririz

Antalyaspor’un dünyaca ünlü yıldızı Samuel Eto’o’nun transferi dillerden düşmüyor. Duruma en çok canı sıkılan isim ise Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk…

Öztürk: Eto’o için teklifleri değerlendiririz
04 Ocak 2017 - 17:46 'de eklendi ve 302 kez görüntülendi.

Transfer döneminin en gündemde olan ismi Samuel Eto’o… Beşiktaş başta olmak üzere adı Trabzonspor ve Galatasaray ile de anılan Kamerunlu dünya yıldızı için Antalyaspor kulübünün de istekleri bulunuyor.

35 yaşındaki kramponun transferine ilişkin Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk açıklamalarda bulundu. Deneyimli dünya yıldızının Antalyaspor için önemli olduğunu söyledi. Kırmızı-Beyazlı kulübün patronu Eto’o’yu takımdan göndermek istemediklerini fakat ekiplerden gelecek transfer tekliflerini değerlendirmeye alabileceklerini ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la müzakereleri olduğun fakat Antalyaspor’a gelmiş resmi bir teklifn mevcut olmadığını aktardı. Öte yandan Akdeniz kulübü olarak Siyah-Beyazlıların oyuncuları olan Ömer Şişmanoğlu, Kerim Frei ve Necip Uysal’ı radarlarına aldıklarını kaydetti.

Beşiktaş ve Antalyaspor’un Antalya/Belek’te aynı otelde kamp yapmasını “ilginç bir durum” diye nitelendiren Ali Şafak Öztürk Kamerunlunun Beşiktaş idmanını seyretmesini yorumladı.

Antalyaspor başkanı, Eto’o’nun Beşiktaş idmanını geçerken görmüş olabileceğini ve seyretmesinin doğal olduğunu bildirdi. Antalyaspor olarak aynı yerde idman yaptıkları için Beşiktaş antrenmanına da denk gelmiş olabileceğini aktaran Öztürk konu üzerinde fazla durmadı.

Ara transfer süreci içinde 4 futbolcuyu kadrolarına entegre edeceklerinin bilgisini veren Ali Şafak Öztürk, Kayserispor ile mukavelesini fe’sheden Prejuce Nakoulma’yla da temas halide olduklarını vurguladı.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk kamp sürecinin çok hareketli geçtiğinin altını çizerek sözlerini tamamladı.

Eto’o transferi ne olacak?

Kamerunlu futbolcu için Beşiktaş’ın ısrarı sürüyor. Beşiktaş muhabirlerinin aktardığına göre transfer bitmiş durumda. Ancak birkaç prosedürün kaldığı ve Eto’o’nun istediği bazı maddelerden vazgeçilmeye çalışıldığı ifade edildi.

Samuel Eto’o için basın kamuoyu “bitti” diyor fakat Antalyaspor Başkanı resmi teklif olmadığı yönünde açıklamalar yapıyor.

Eto’o’nun akıbetini merak edenler için aktarmak gerekir ki, Beşiktaş 35’lik golcü ile mutabık kaldı. Geriye kalan tek unsur, Beşiktaş’ın resmi olarak Antalyaspor’a teklifte bulunması. Siyah-Beyazlılar Antalyaspor’a teklifte bulunacak, Antalyaspor da Ömer Şişmanoğlu’nu takas olarak isteyecek ve tabii ki bir miktar da para talep edecek. Kamerunlu futbolcu için Beşiktaş’ın 1 milyon 500 Euro vermesi bekleniyor.

Editör :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER